Latawce North

Latawce North Kiteboarding NKB

nkb_latawce_north_kitesurfing
Latawce NKB North Kiteboarding

Jeżeli zaczęliśmy właśnie przygodę z nowym sportem, to pewnie jesteśmy świadomi tego, że sprzęt jest bardzo ważny. W pierwszym etapie gdzie dopiero stawiamy pierwsze kroki poprzez uczęszczanie na kurs kitesurfingu, mieliśmy do dyspozycji sprzęt dostępny w szkółce, które niekiedy wyposażone są w latawce North Kiteboarding, znane w skrócie jako latawce NKB. Jednak nie mają oni zwykle aż takiego wyboru jak jest to w przypadku sklepów internetowych i stacjonarnych. Liczy się jednak fakt, że mieliśmy dostępny sprzęt, aby zacząć pierwsze treningi, a jak wiadomo gdy nie mamy do czynienia wcześniej z danym sportem to nie wiemy co kupić, jaki sprzęt jest potrzebny i jaki model do siebie dopasować.  Kolejnym etapem już po odbyciu kursu jest dopasowanie do siebie sprzętu i dowiedzenie się co jest nam potrzebne, jaki model, a przede wszystkim czy na pewno musimy kupować sprzęt, czy lepiej jest go wypożyczyć. Ale pytanie najważniejsze, co nam jest potrzebne? Dwa główne elementy są niezbędne takie jak deska i latawiec kitesurfing.

latawce_north_rebel
Latawce North Rebel

Istnieje wiele modeli dostępnego w sklepach. Latawce do kitesurfingu to produkty najbardziej potrzebne w tym sporcie, dlatego każdy ma ich szeroką kolekcję, gdzie możemy odpowiednio dobrać model pod swoje predyspozycje, upodobania, czy pod to na jakim poziomie w nauce jesteśmy, bo to też jest bardzo ważne przy doborze. Firma North Kiteboarding oferuje szereg różnych modeli latawców. Do najważniejszych z nich należą kite ze stajnie NKB: North Rebel, North Dice czy North Evo. Latawce takie jak North Vegas, North JuiceNorth Neo, North Buzz, North Lizard a także North Mono. Oczywiście kolejnym ważnym sprzętem w tej dyscyplinie jest deska. Tego asortymentu jest wiele rodzajów, bo dobieramy ją pod to co będziemy robili na treningach. Jest wiele modeli, które są na przykład przeznaczone do bardziej ekstremalnej jazdy, jak wykonywanie na niej różnych trików. Każdy sprzęt jednak musi być dobrany pod osobę, która będzie na nim trenować, dlatego warto osobiście udać się do sklepu, gdzie po rozmowie konsultacyjnej sprzedawca pomoże nam w doborze. To jest dobra opcja jeżeli nie mamy dużego pojęcia o sprzęcie i tym czemu się różnią od siebie, czyli dla wszystkich amatorów, dopiero zaczynających swoją przygodę z tym sportem.

nkb-kite-north-dice
Latawiec do kitesurfingu North Dice NKB

Pamiętajmy, że w kitesurfingu latawiec do kitesurfingu i deska są to niezbędne sprzęty i powinny być zawsze dobrane pod osobę, która będzie miała zamiar na nich trenować i uczyć się stawiania kolejnych kroków w tej dyscyplinie. Bez wkładu takich gwiazd jak Robby Naish i inni twórcy NKB, bez latawców NORTH KITEBOARDING nich nie byłoby tego sportu.

Jeżeli jesteśmy pasjonatami wszystkich ekstremalnych sportów, to na pewno zwróciliśmy już uwagę na kitesurfing. Jest to świetny sport, którym możemy cieszyć się na wszystkich wyjazdach na wakacje, gdy wybieramy się w okolice akwenów wodnych. Istnieje wiele kursów, które pomogą nam w opanowaniu podstaw zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Jednak gdy chcemy kontynuować naukę już po takim odbytym kursie musimy pomyśleć o sprzęcie. Nie musimy oczywiście go od razu kupować, bo istnieją wypożyczalnie sprzętu w miejscach, gdzie jest możliwość trenowania kitesurfingu, jednak to nie zawsze na dłuższą metę jest opłacalne. Latawiec kitesurfing i deska to sprzęty zawsze potrzebne nam do tej dyscypliny i ich jakość jest bardzo ważna, jeżeli traktujemy nasze treningi bardziej poważnie, a nie tylko rekreacyjnie.

Sprzęt możemy kupić używany. Na pewno wtedy spotkamy modele w o wiele mniejszych cenach niż w sklepach. Tylko, że taki sprzęt nie zawsze jest dopasowany do naszych możliwości i predyspozycji. Natomiast jeśli uda nam się już taki odpowiedni spotkać i ktoś chce sprzedać go po okazyjnej cenie to musimy dokładnie go sprawdzić czy nie ma wad. Niestety taki sprzęt może mieć też wady ukryte, których nie było widać przy oględzinach przy sprzedającym. W sklepie w takiej sytuacji możemy ubiegać się o zwrot pieniędzy, bo chroni nas prawo konsumenckie. Mamy wtedy większą pewność, że nasze ubieganie się o zwrot będzie pomyślne. Latawce do kitesurfingu North jest to sprzęt, który jest drogi a przy tym bardzo delikatny i łatwo go uszkodzić przy transporcie. Dlatego warto mieć gwarancje jakości i możliwość w razie czego zwrotu do sklepu. Uchroni nas to przed wydawaniem na marne ciężko zarobionych pieniędzy.

Przez zakupem musimy bardzo dobrze się rozejrzeć jakiego sprzętu potrzebujemy i przede wszystkim dobrać go odpowiednio do siebie. Latawiec kite jest bardzo ważny przy treningach i jego dobór może rzutować na nasze postępy, dlatego nie warto kupować byle czego. W sklepie mamy pewność, że dostaniemy gwarancję na nasze zakupy i jeśli dojdzie do jakiegoś uszkodzenia nie z naszej winy możemy domagać się naprawy, lub zwrotu pieniędzy.

Jaki latawiec North Kiteboarding wybrać na początek

Wakacje sprzyjają rozwijaniu się pod względem umiejętności. Mamy dużo wolnego czasu, który w końcu możemy spożytkować na zajęcia, które nas interesują i w jakiś sposób przyciągają. Jeżeli odbyliśmy już kurs kitesurfingowy  i ten sport okazał się dla nas czymś fajnym i jesteśmy zdeterminowani, aby dalej trenować, to pora wybrać swój własny, indywidualny sprzęt, który umożliwi nam dalszą naukę. Na kursie nauczyliśmy się już pewnie wszystkich podstaw pod względem teoretycznym i praktycznym  stawianiu pierwszych kroków na desce. Takie lekcje pokazały nam też jak dobrać odpowiedni dla siebie sprzęt. W większości nie stać nas na zakup takiego nowego wyposażenia, jednak kupowanie używanego wiąże się z pewnym ryzykiem. Gdyż nie widzimy na żywo jak wygląda sprzęt i czy ma jakieś wady ukryte. W takim przypadku podczas zakupu w sklepie mamy gwarancję kilkuletnią, że jak coś stanie się ze sprzętem, możemy go zareklamować. Dlatego warto udać się do sklepu autoryzowanego przez North Kiteboarding po latawiec kitesurfingowy,  deskę i całe inne potrzebne wyposażenie. Na początku może dziwić Was fakt, że North nie produkuje specjalnego latawca dla początkujących.

North rozróżnia podstawowe modele na Evo do freeride i freestyle, Dice do wave i freestyle, Rebel do zaawansowanego freeride, Neo do surfowania po fali, Vegas do wakestyle i freestyle, Juice na słabe wiatry do freeride.

Latawiec North Rebel

Rebel charakteryzuje się wspaniałymi  możliwościami do pływania na kitesurfingu, wysokich skoków i długiego wiszenia w powietrzu.

latawiec_north_rebel
Latawiec North Rebel

Każdy sklep w ofercie ma doradztwo swojej wyszkolonej kardy pracowniczej. W dobrym sklepie na pewno znajdziesz latawiec North Rebel. Jeżeli udamy się do sklepu stacjonarnego to sprzedawca na pewno pomoże nam w doborze odpowiedniego sprzętu dla osoby początkującej po odbytym kursie. Każdy asortyment do kitesurfingu jest dobierany indywidualnie, pod względem umiejętności, wagi i wzrostu jak i predyspozycji i oczywiście najważniejsze do jakiego wykorzystania chcemy go zakupić. Dlatego najważniejsze jest to aby udać się do sklepu stacjonarnego. W takim miejscu latawce do kitesurfingu Northa możemy znaleźć w wielu modelach ze względu na przeznaczenie i na warunki w jakim będzie wykorzystywany. Inny asortyment jest też dobierany pod nas. Sami też widzimy wcześniej co kupujemy i czy na pewno będziemy zadowoleni z takiego sprzętu. Jest to praktyczniejsze niż zamawianie przez Internet, gdzie w razie czego musielibyśmy odsyłać na swój koszt, a taki sprzęt ma duży gabaryt i wysyłka jest dość droga.

Latawiec North Dice

Kolejnym doskonałym latawcem Northa jest latawiec North Dice porównywany z latawcem Cabrinha Switchblade, jednak mający swoich zaufanych zwolenników.

latawiec-north-dice
Latawiec North Dice NKB

Latawiec North Vegas

Wspaniały kite North Vegas ze stajni North Kiteboarding imponuje nieskazitelnym popem i fantazją kite-loopów.

latawiec-north-vegas
Fantastyczny c-shape North Vegas kite

Latawiec North Neo

Idealny do pływania na fali, czyli do surfowania na wave z latawcem w ręce, North Neo, latawiec stworzony do tej odmiany kitesurfingu.

latawiec-north-neo-kitesurfing
Latawiec North Neo do pływania kitesurfing wave

Latawiec North Juice

Juice ma być latawcem słabowiatrowym, podobno można ostrzyć pod wiatr już od 8 węzłów. Latawiec North Juice na pewno przyda się, kiedy prognoza jest słaba lub na miejscu okazuje się, że brakuje wiatru.

latawiec-north-juice-kite-north-kiteboarding
Latawiec North Juice NKB kitesurfing

Latawiec North Evo

Evo to latawiec do wszystkiego. Oznacza to, że North stworzył latawiec allroundowy, i North Evo pięknie wpisuje się w potrzeby kitesurfingu, którzy chcą skorzystać ze wszystkich odmian kite.

latawiec-north-evo
Latawiec North Evo

Podsumowanie – latawce kitesurfingowe NKB North Kiteboarding

Latawiec kite i deska do kitesurfingu są dobieranie odpowiednio pod daną osobę, jej predyspozycje i przeznaczenie danego sprzętu. Ciężko więc stwierdzić jaki asortyment będzie dla kogo dobry, gdy nie widzimy danej osoby. Dla jednego dobry będzie North Rebel, dla innego North Evo, North Mono, North Neo, North Juice czy North Vegas. Dlatego warto osobiście udać się do sklepu stacjonarnego lub napisać do sklepu kitesurfingowego, aby porozmawiać z osobą, która się na tym zna.