Latawce Slingshot

Latawce Slingshot

Strona o latawcach Slingshot.

Jeżeli jesteś stałym bywalcem spotów kitesurfingowych, na pewno nie raz nie przeszedłeś obojętnie obok latawców z logiem w kształcie róży wiatrów na tipach. Slingshoty pochodzące z  niewielkiej początkowo manufaktury w Stanach Zjednoczonych zjednały sobie z czasem zagorzałych zwolenników na całym świecie. Slingshot Rally, Slingshot RPM to najpopularniejsze kite Slingshot’a. Od niedawna do gamy slinga weszły latawce Slingshot SST i Slingshot Turbine. Palete wykańcza znany i lubiony, bezkompromisowy C-shape Slingshot Fuel.

Latawiec kitesurfing Slingshot – gdzie go znaleźć?

Jak znaleźć sprzęt do kitesurfingu marki Slingshot? Jeśli zainteresowaliśmy się tak ekstremalnym sportem jak kitesurfing, na pewno interesuje nas jeszcze kwestia znalezienia odpowiedniego dla siebie sprzętu. Bardzo często na tym etapie, oglądaliśmy tylko jak ktoś pływa nad zbiornikiem wodnym, lub na filmikach dostępnych w sieci internetowej. Prawdopodobnie bardzo nas zdziwi cena sprzętu, jak tylko wejdziemy na pierwszy lepszy sklep kitesurfingowy, ponieważ jest ona bardzo wysoka i zastanowimy się, dlaczego ta deska do pływania, latawiec i kilka dodatków, mogą tyle kosztować.

Latawce do kitesurfingu Slingshot
Latawce kitesurfing slingshot

Na pewno warto zajrzeć w link latawiec kitesurfing Slingshot, pod którym znajdziemy wszystkie najnowsze modele latawców Slingshota.

Slingshot RPM, Slingshot Rally czy Fuel?

Wielu kitesurferów zastanawia się który kite będzie dla niego lepszy. Czy tradycyjny bow, czy bardziej zamknięty shape w postaci latawca Open-C, czy też radykalny C-shape. Dla miłośników freeride’u na pewno lepszy będzie Slingshot Rally, który najlepiej odpuszcza szkwały, oferuje szeroki zakres wiatru i stabilność w skokach. Dla amatorów wakestyle i freestyle o nieco większych ambicjach dobrym wyborem będzie Slingshot RPM. Jeżeli natomiast potrzebujesz dużego luzu na linkach po skoku na wypięciui ostrych kiteloopów, Slingshot Fuel jest dla Ciebie. Ceny katalogowe tych latawców nie odbiegają od siebie, a w dobrym kitesurfing sklepie internetowym możesz liczyć na atrakcyjny rabat. Wystarczy zapytać sprzedawcę. Latawiec Slingshot Rally 11 m jest dostępny w cenie katalogowej 6199 zł, Slingshot RPM 11 m oficjalnie za 6349 zł, natomiast Slingshot Fuel ma taką samą cenę jak RPM.

Latawiec slingshot rally
slingshot rally

Bezpieczeństwo

Kitesurfing to sport bardzo niebezpieczny i dynamiczny, gdzie w jeden moment i przy jednej podjętej decyzji, możemy od razu jej pożałować, więc zastanówmy się, czy nasze ryzyko jest przede wszystkim opłacalne, jeśli stwierdzimy, że tak, to na pewno chcemy być bardzo dobrze zabezpieczeni. Cena zestawu bierze się z tego właśnie, że w jego skład wchodzą wszystkie niezbędne elementy, od pianki, deski i latawca, po wszystkie niezbędne ochraniacze, kapok i kask. Każdy sklep kitesurfing, będzie dla nas bardzo pomocny, jeśli tylko nie wiemy co jak odpowiednio do siebie dobrać. Nic w tym dziwnego, że będziemy się wahać, w końcu nie są to małe zakupy, o bardzo niskiej wartości i od każdego one wymagają całą masę emocji, nawet jeśli jesteśmy dość zamożnymi ludźmi. Więc pytajmy i rozmawiajmy z personelem.

slingshot rpm
latawiec slingshot rpm

Każdy profesjonalny kite sklep, zatrudnia osoby, które posiadają już doświadczenie w tego typu sportach, ponieważ wtedy mają stu procentową pewność, że klient przychodzący do nas do sklepu, będzie zadowolony z obsługi, która została mu udzielona. Każdy bez wyjątku na pewno ludzi, gdy nie wie zbyt dużo na dany temat i rozmawia z osobą, która z tego powodu się nie iryguje i jest bardzo dla nas pomocna, wtedy wiemy iż rozmawiamy z prawdziwym profesjonalistą, któremu spokojnie możemy zaufać i przyjść z każdym problemem, oczywiście w granicach rozsądku. Mówiąc krótko, lepiej dwa razy zadać pytanie, niż później żałować, że kupiło się dany sprzęt i będziemy musieli go sprzedać na różnego rodzaju aukcjach na rynku wtórnym.

Sprzęt kitesurfing i wakeboard Slingshot

W dobrych sklepach kitesurfingowych dostaniesz sprzęt kitesurfing wakeboarding Slingshot. W asortymencie między innym latawce Slingshot, deski wakeboardowe i kitesurfingowe, wiązania wake oraz pokrowce do sprzętu.

slingshot
Logo slingshot