Latawiec do kitesurfingu

Latawiec do kitesurfingu

Na stronie latawiec do kitesurifngu znajdziesz różnego rodzaju latawce. Skupiamy się głównie na latawcach do kitesurfingu, ale nie zabraknie też kite’ów do snowkitingu i landkitingu. Zapraszamy do zapoznania się z latawcami North Kitebobarding, Cabrinha, Naish, Wainman Hawaii, Gaastra, Peter Lynn, Slingshot i Nobile.

Latawiec do kitesurfingu

Zaczynając dopiero swoją przygodę z kitesurfingiem nie mamy pojęcia jaki sprzęt będzie najlepszy. W sklepach jest szeroka gama produktów, które różnią się przede wszystkim ceną.

kitesurfing_latawiec
Kitesurfing – latawce na wodzie

Amator innych różnic sporych nie dostrzeże. Warto z tym kłopotem udać się do profesjonalisty, lub też sprzedawcy w sklepie, który na pewno ma sporą wiedzę w tym temacie, ale jako osoby które będą z tego korzystały, powinniśmy mieć chociaż minimalną wiedzę w tym temacie. Latawiec kitesurfing jest jednym z najważniejszych elementów potrzebnych w tym sporcie, zaraz obok deski. Są to dwa elementy, które są dość drogie i pomyłki przy zakupie nie powinny mieć miejsca, bo nikt nie ma tyle pieniędzy, żeby wydawać na darmo kilka tysięcy złotych. A w takich granicach latawce kosztują.

latawce-do-kitesurfingu
Latawce służące do kitesurfingu

Nie powinniśmy dzielić latawców ze względu na lepsze czy gorsze, bo to nie o to tutaj chodzi. Różnią się przede wszystkim ceną, ale także wielkością, budową jak i również właściwościami aerodynamicznymi. Latawce może i wpływają na sposób naszego pływania, ale tak naprawdę w tym sporcie najważniejsza jest technika. Nie ma tak samo podziału na lepsze i gorsze, gdyż po prostu w tej dyscyplinie należy mieć na uwadze kilka zasad bezpieczeństwa i żeglowania, aby być pewnym, że nic złego się nam nie stanie. Latawce do kitesurfingu to temat rzeka i powinniśmy je dobierać odpowiednio do osoby, która będzie z nich korzystała. Trzeba mieć na uwadze też wielkość takiej osoby i wagę, gdyż to bardzo wpływa na siłę ciągu, która osiąga latawiec. Kolejnym ważnym aspektem jest to w jakich warunkach chcemy pływać i na co stawiamy uwagę. Jedne latawce są skonstruowane idealnie do silniejszych wiatrów, a niektóre przystosowane do trików dla osób już bardzo zaawansowanych.

Latawiec do kitesurfingu a rezultaty w kite

kitesurfing-latawiec
Latawiec na którym pływa się na kitesurfingu

Latawiec do kitesurfingu jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej osoby chcącej trenować w tym sporcie, gdyż ma duży wpływ na nasze wyniki. Może nie na wyniki, bo tu ważna jest technika, ale może nam utrudnić wykonywanie niektórych ruchów jeżeli jest przystosowany do czegoś innego.