Który front obrać w kitesurfingu, aby scalić wartościowe z przyjemnym ?

08. stycznia 2018 Szkoła kitesurfingu 0

Każdy chyba śni o połączeniu swoich hobby i zainteresowań z pracą oraz ideą na utrzymanie. No bo co może być fajniejszego , niż otrzymywanie pieniędzy na czymś, co się kocha? Istnieje bardzo wiele możliwości do tego, aby pozyskać taki stan rzeczy. Jedną z najlepszych jest zdecydowanie sport.

I nie tworzę tutaj fantazji tutaj bynajmniej o zostaniu profesjonalnym piłkarzem czy następnym Małyszem , bo dla przeciętnych ludzi byłoby to praktycznie nieosiągalne. O czy więc myślę teraz i co w trawie piszczy? Kitesurfing w samej rzeczy!

Instruktor kitesurfingu kurs

Sprawą oczywistą jest odbycie szkolenia: Instruktor kitesurfingu kurs. Poza tym , warto mieć również umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, gdyż to właśnie na tym w dużej mierze polega praca instruktora kitesurfingu. Jeśli spełnimy te minima , kitesurfing będzie doskonałą przygodą, a może i fascynującą pracą na całe życie.

W czasie gdy już mamy to już za sobą, można pomyśleć o rozpoczęciu przygody instruktorskiej . W tym celu ukończyć należy instruktor kitesurfingu kurs. Składa się on z reguły z dwóch części – praktycznej i teoretycznej, które sprawdzają metodykę i umiejętności techniczne przyszłego instruktora. Część teoretyczna zakończona jest egzaminem pisemnym. Cena takiego kursu wynosi od 1800 do 4000 zł. Pamiętać należy także o tym, że aby podjąć się takiego szkolenia trzeba mieć ukończone osiemnaście lat.

Nieważne , czy chcemy trwale związać swoją przyszłość z kitesurfingiem, czy też poszukujemy wakacyjnej pracy, bardzo dobrym pomysłem jest zostanie instruktorem kitesurfingu. Kurs doskonale przygotuje nas do tej roli. Należy jednak pamiętać także o zakresie odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Kitesurfing jest sportem dosyć ryzykownym, a my jako instruktorzy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co dajemy kursantom. Powinno się więc podchodzić do swoich obowiązków z maksymalnym skupieniem i zaangażowaniem.

Czym charakteryzuje się kurs instruktora kitesurfingu

Ta dyscyplina sportowa ma sposobność dać wiele rozrywki i emocji , a opanowanie elementarnych umiejętności do najbardziej czasochłonnych nie należy, albowiem po kilkunastu pełnych wysiłku godzinach kursu kitesurfingu można już w miarę sprawnie pływać na desce. W drugiej kolejności, gdy dobrze radzimy sobie już ze sprzętem i posiadamy pewne doświadczenie , w tym momencie nic nie blokuje nas dalej aby ukończyć potrzebne kursy na instruktora kitesurfingu i zacząć zarabianie na szkoleniu , czyli prowadzeniu kursów dla kolejnych adeptów kiteboardingu, opuszczając tym samym nudne biurko w korporacji . I o tym właśnie jest ten wpis!

Wspomniany powyżej kitesurfing to sport dość zbliżony do windsurfingu, z tym, że miast żagla używa się latawiec o dość sporej powierzchni. Amatorów sportu nie brakuje, tak więc na krajowych plażach bardzo często można spotkać ludzi którzy nie obawiają się kitesurfingu. Jak być jednym z nich?

Trzeba przebrnąć przez trzystopniowe szkolenie, podczas którego dowiemy się jak poruszać się z osprzętem oraz radzić sobie w akwenie . Po jego skończeniu będziemy umieć już praktycznie wszystko, co jest potrzebne do uprawiania kitesurfingu . Kurs instruktora kitesurfingu odbywają się najczęściej nad zalewem wodnym i trwają kilkanaście godzin. Duża rzesza organizatorów daje także kursantom niezbędny osprzęt, więc nie trzeba się troskać jego brakiem przed rozpoczęciem szkolenia.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *